Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Okna bez podokenního profilu?

Michaela Hakenová | 30. 10 2017 | Nezařazené / Nezaradené

Dobrý den, Prosím o pomoc. Máme novostavbu, do které jsme nechali namontovat okna na specielní pěnu (bohužel bez pásek). Okna, která budou až na podlahu jsme nechali podložit těmi rozšiřovacími profily. A nyní přichází to ale... Ty okna, která nejsou až na zem jsou v pořádku. Tam podokenní profil je. Ty okna (včetně vchodových dveří) jsou až na zem s tím, že tam je 180 mm rozšiřovacích profilů. Zjistili jsme však, že vymezovacími plastovými kolíky zatéká. To bychom vyřešili následně s fasádou a to přelepením polystyrenem a nahoru osadit parapet. ALE zjistili jsme, že v okně zřejmě chybí podokenní profil, takže tam není ani drážka pro uchycení parapetu, aby tam nezatékalo. Prostě, když kouknu od okna dolů, tak je to rovné a není "vystouplý" rám okna. Teď mi zhotovitel řekl, že spáru zatřeme bitumenovým tmelem a navaříme hydroizolaci (na pvc profil). Vůbec se mi to nezdá. Jak potom vyřešit parapet? Přivrtat do okna, když tam stejně bude zatékat? Firma se i hájí tím, že např. u dveří budeme mít chodník a u francouzského okna terasu. Nicméně máme ještě dvě okna, která jsou pevná a tam jaksi nikdo vážně neprojde. Neměl jste to někdo podobně a jaké se nabízí řešení?

posoudit montaz u uz zatepleneho baraku

A.Futkova | 24. 10 2017 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobry den je možné aby byl vydet listy kolem oken a jeste byli uvolnene a díry?.Prikladam foto montáže u dveří jdou v rozích díry a pod dverma.Prosim o napsání jak správně zadelat díry a pripadna oprava kolem oken a dveří viz zateplena fasáda.

Parotěsné a paropropustné pásky

Pavla Štěrbová | 24. 7 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, po osazení oken parotěsné a paropropustné pásky nebyly na interiérové straně pevně spojeny s ostěním (v rozích netěsné, místy proříznuté při ořezávání pěny, podkladní dřevěné klínky nebyly zakráceny a pásky v těchto místech čtvercově vyříznuté), obdobně i na exteriérové straně. Zhotovitel se k opravě pásek do doby omítání vnitřních stěn nedostavil (i přes e-mailové a telefonické urgence). Nyní chce zapravit pouze exteriérové pásky a účtovat plnou částku. Jak moc je zasažena funkčnost parotěsných a paropropustných pásek? Má smysl přelepovat pásky zvenku? Jak lze postupovat proti laxnímu přístupu a odmítání oprav, které jsou nyní v interiéru kvůli omítkám nemožné? Děkuji za odpověď.

rozměry a přesnost provedení plastového okna

Martin | 24. 7 2017 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den. Měl bych dotaz, zda existuje nějaká norma určující rozměrové provedení plastových střešních oken včetně rozměrových úchylek. Bylo mi namontováno střešní okno fa. FAKRO, u kterého je prohnutí delší strany rámu z vnější strany cca 10 mm na délce cca 1m. Servisní technik výše uvedené firmy tvrdí, že prohnutí je v normě ale žádnou normu neuvedl a na stránkách firmy jsem žádnou rozměrovou normu nenašel. Předem díky za odpověď. S pozdravem Pyszko

Kotvení plastových oken

Stanislav Řezáč | 10. 7 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

prosím kotvení barevných plastových oken, důvod posunutí šroubu na 250 / bílá mají 120-150/ je tam nějaká tolerance. Mám okno vysoké 150cm na 100 cm, jednokřídlé .Na výšku budou 3 turbo šrouby a na šířku jeden Š roub v předvrtaném otvoru se má pohybovat volně nebo má být otvor o něco menší. Děkuji za odpověď .

Napojení parotěsných pásek

Radim D. | 23. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, jaká je správná šířka vnitřní parotěsné pásky Illbruck TwinAktiv ME500 s perlinkou. Osazená páska zcela nezakrývá připojovací spáru vyplněnou PU pěnou (perlinka je už na PU pěně, ne až na vnitřní špaletě). Jak má být správně osazená parotěsná páska s perlinkou přes připojovací spáru ? Vnitřní parotěsná páska je na okně nalepená ze tří stran (Boky a vrch okna) v jednom kuse a okno je zapěněno. Jak má být páska napojena ve spodní části okna pod vnitřním parapetem na pásku na bocích okna? Děkuji za odpověď.

Oprava vnějšího uzávěru připojovací spáry

Daniela M. | 12. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, v novém bytovém domě nám táhne pod okny. Přizvaný znalec zkonstatoval porušený vnitřní uzávěr připojovací spáry, nedostatečné vypěnění pěnou a potrhaný / nefunkční vnější uzávěr připojovací spáry. Přizvaný řemeslník chce provést opravu tak, že z vnitřní strany provede dopěnění a nainstaluje parotěsnou pásku (taktéž z vnitřní strany). Z vnější strany, kde byl zjištěný potrhaný / nefunkční vnější uzávěr, opravu provádět nehodlá, protože to prý není potřeba. Uvádí, že žádná norma nepředepisuje, že by z vnější strany musela být spára osazena paropropustnou páskou a pěna prý bude dostatečně chráněna vnějším parapetem. Nepozdává se nám to, protože páska původně instalovaná byla, pouze ji řemeslníci neosadili dobře a před osazením parapetů potrhali. Také se domníváme, že by v takovém případě pronikala do spáry vzdušná vlhkost a docházelo tak k postupné degradaci pěny. Má řemeslník pravdu a skutečně je možné na opravu vnějšího uzávěru připojovací spáry rezignovat? Děkuji Vám Daniela M.

kotvení špaletových oken dle normy ČSN 746077

Miloslav Novák | 27. 4 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den chtěl bych se zeptat na správné kotvení nově osazených špaletových oken dle normy ČSN 746077na turbo šrouby ,kotevní plechy.Jedná se o výměnu špaletových oken ,tato norma neuvádí kotvení špaletových oken.

Připojovací spára - technické řešení

Lukáš Skalka | 13. 4 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně připojovací spáry v místě vnitřního i vnějšího parapetu. Jedná se o RD z Porothermu 30 cm + 20 cm fasádního EPS. Okna máme osazené zároveň s vnější hranou zdiva. 1) V místě venkovního parapetu (spodní hrana okna) se lepí páska na zdivo (stejně jako zbytek rámu okna) a nebo se páska vyvede na fasádní EPS? 2) V místě vnitřního parapetu bych rád dal pod parapety 1cm EPS 200S - zde by pak měla být páska nalepená na zdivu a nebo až na EPS? Jde mi o to, zda má být páska mezi zdivem a EPS a nebo mezi EPS a parapetem? Děkuji za radu, LS

Kotvení do systému EPS ztraceného bednění

J. Jakub | 10. 4 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se provádí předsazená montáž do stavebního systému, kde ztracené bednění tvoří polystyren (Medmax, Stavopol, ...), kde je šířka vnější strany izolace větší než 250 mm, klidně i 300 mm. Jde to vůbec? Předpokládám, že by se po dostatečném ztuhnutí betonu musela izolace vyříznout a seškrabat z betonové části a tím si uvolnit místo pro předsazenou montáž okna.

TOPlist