Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Kotvení plastových oken

Stanislav Řezáč | 10. 7 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

prosím kotvení barevných plastových oken, důvod posunutí šroubu na 250 / bílá mají 120-150/ je tam nějaká tolerance. Mám okno vysoké 150cm na 100 cm, jednokřídlé .Na výšku budou 3 turbo šrouby a na šířku jeden Š roub v předvrtaném otvoru se má pohybovat volně nebo má být otvor o něco menší. Děkuji za odpověď .

Napojení parotěsných pásek

Radim D. | 23. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, jaká je správná šířka vnitřní parotěsné pásky Illbruck TwinAktiv ME500 s perlinkou. Osazená páska zcela nezakrývá připojovací spáru vyplněnou PU pěnou (perlinka je už na PU pěně, ne až na vnitřní špaletě). Jak má být správně osazená parotěsná páska s perlinkou přes připojovací spáru ? Vnitřní parotěsná páska je na okně nalepená ze tří stran (Boky a vrch okna) v jednom kuse a okno je zapěněno. Jak má být páska napojena ve spodní části okna pod vnitřním parapetem na pásku na bocích okna? Děkuji za odpověď.

Oprava vnějšího uzávěru připojovací spáry

Daniela M. | 12. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, v novém bytovém domě nám táhne pod okny. Přizvaný znalec zkonstatoval porušený vnitřní uzávěr připojovací spáry, nedostatečné vypěnění pěnou a potrhaný / nefunkční vnější uzávěr připojovací spáry. Přizvaný řemeslník chce provést opravu tak, že z vnitřní strany provede dopěnění a nainstaluje parotěsnou pásku (taktéž z vnitřní strany). Z vnější strany, kde byl zjištěný potrhaný / nefunkční vnější uzávěr, opravu provádět nehodlá, protože to prý není potřeba. Uvádí, že žádná norma nepředepisuje, že by z vnější strany musela být spára osazena paropropustnou páskou a pěna prý bude dostatečně chráněna vnějším parapetem. Nepozdává se nám to, protože páska původně instalovaná byla, pouze ji řemeslníci neosadili dobře a před osazením parapetů potrhali. Také se domníváme, že by v takovém případě pronikala do spáry vzdušná vlhkost a docházelo tak k postupné degradaci pěny. Má řemeslník pravdu a skutečně je možné na opravu vnějšího uzávěru připojovací spáry rezignovat? Děkuji Vám Daniela M.

kotvení špaletových oken dle normy ČSN 746077

Miloslav Novák | 27. 4 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den chtěl bych se zeptat na správné kotvení nově osazených špaletových oken dle normy ČSN 746077na turbo šrouby ,kotevní plechy.Jedná se o výměnu špaletových oken ,tato norma neuvádí kotvení špaletových oken.

Připojovací spára - technické řešení

Lukáš Skalka | 13. 4 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně připojovací spáry v místě vnitřního i vnějšího parapetu. Jedná se o RD z Porothermu 30 cm + 20 cm fasádního EPS. Okna máme osazené zároveň s vnější hranou zdiva. 1) V místě venkovního parapetu (spodní hrana okna) se lepí páska na zdivo (stejně jako zbytek rámu okna) a nebo se páska vyvede na fasádní EPS? 2) V místě vnitřního parapetu bych rád dal pod parapety 1cm EPS 200S - zde by pak měla být páska nalepená na zdivu a nebo až na EPS? Jde mi o to, zda má být páska mezi zdivem a EPS a nebo mezi EPS a parapetem? Děkuji za radu, LS

Kotvení do systému EPS ztraceného bednění

J. Jakub | 10. 4 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se provádí předsazená montáž do stavebního systému, kde ztracené bednění tvoří polystyren (Medmax, Stavopol, ...), kde je šířka vnější strany izolace větší než 250 mm, klidně i 300 mm. Jde to vůbec? Předpokládám, že by se po dostatečném ztuhnutí betonu musela izolace vyříznout a seškrabat z betonové části a tím si uvolnit místo pro předsazenou montáž okna.

minimální výška usazení okna od podlahy

Jana B. | 10. 4 2017 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, zajímala by mne podle normy minimální vzdálenost osazení okna od podlahy, aniž by musela bt instalována zábrana proti vypadnutí. Předem velice děkuji za odpověď.

Špatná montáž HS Portlu

Martin Učeň | 27. 2 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, mám problém s Hs portál oknem. Nechal jsem si ho namontovat přímo od výrobce, otvor pro výplně jsem chystal já, ale prováděcí projekt jsme neměli. Okno je usazený přímo na ŽB desce, bez tepelné izolace, vypodložená překližkou a ze spodu portálu není nalepená ani páska. Přišla zima, portál se poprohýbal a o tepelným mostu pod oknem Vám nemusím ani psát. Už vím co vše je špatně. Výrobce tvrdí, že z jejich strany chyba montáže není a že otvor nebyl připravený jak má být! Pozval jsem si člověka od internormu a ten jednoznačně řekl, nesplňuje normu ČSN 730540 - 2 a ČSN 746077,chyba je montáže, pokud otvor nebyl nachystaný jak má být, měl od zakázky odstoupit nebo nemontovat okno za 200 tis, dokud to nebude správně nachystaný, popřípadě pokud bych trval na montáži, vysvětlit proč to tak musí být a nechat si popřípadě podepsat, že nenese dále zodpovědnost. Přeci jsem osoba neznalá a on by měl být znalá na tolik, aby mě poučil, jinak nemá v tomto oboru co dělat. Kdo nese nyní za to odpovědnost a co můžu vše po nich chtít, pokud by se muselo okno vyndat, aby se pod portálem vyřízl kastl pro Purinu a usadit na něho znovu portál, mám právo chtít po něm dát vše do původního stavu, nyní je už i fasáda a platit ji znovu se mě rozhodně nechce? Děkuji a přeji příjemný den S pozdravem Martin Učeň

vnější spára

Lukáš Wiltsch | 13. 2 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, existuje prosím nějaký spolehlivě trvanlivější PAROPROPUSTNÝ tmel na dodatečné zatmelení exter. spáry rám/ostění, jde povětšinou o špatnou montáž pouze na pur pěnu, takže potřebuji difuzní pásky nahradit nějakými tmely, děkuji za odpověď, Wiltsch

ošetření připojovací spáry fólií

Jaroslav Kanta | 30. 1 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Vážení, dovoluji si Vám položit následující otázku: Je nutné při výměně oken ošetřit připojovací spáry osazení parotěsnících (na straně interiéru) nebo paropropustných fólií (na straně exteriéru) na spáry mezi okny a stavebním otvorem, které v tomto místě zajistí splnění požadavků ČSN 730540? Zhotovitel na můj dotaz ohledně požadavku montáže oken dle ČSN sdělil, že ČSN 730540 není závazná, jde prý pouze o doporučení. Paropropustné a parotěsnící fólie nejsou v našem případě zapotřebí vzhledem ke skutečnosti, že následně (cca za 2 - týdny)  se provede zateplení fasády, kdy zhotovitel zateplení u oken provede montáž APU lišty. Podmínky programu Nová zelená úsporám to prý také nevyžadují. Nicméně pokud  to budu požadovat tak bude nutné podepsat dodatek ke smlouvě s tím, že dodatečné náklady na tuto pásku budou činit cca 14 tisíc.  Vzhledem k montáži APU lišt v úvahu prý připadá pouze aplikace parotěsnících folií na straně interiéru. Prosím o Vaše laskavé vyjádření, zda je nutné ošetřit připojovací spáry uvedenými fóliemi, nebo alespoň aplikace fólie na straně interiéru. Děkuji za Vaše odborné vyjádření. S pozdravem Jaroslav Kanta

TOPlist