Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

střešní okna

Radomíra Michálková | 21. 4 2024 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, jak zabezpečit dodržení normy ČSN 746077 u výměny střešních oken. Je k dispozici návod pro firmy, které rekonstruují střechy a zároveň mění střešní okna? Děkuji Michálková

Těsnící lišta

Lukáš Lomozník | 4. 3 2024 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, máte prosím k dispozici odkaz, kde je možné koupit lištu viz Váš článek o montáží oken, kap. Těsnicí lišty? Předem moc děkuji. S pozdravem Lomozník

Výměna plastových oken za plastová

Jiří Kamený | 29. 1 2024 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, budeme měnit stará plastová okna za nová, objekt je zateplen, okna lícují s vnější hranou zdiva. Jakým způsobem je možné utěsnit vnější spáru dle ČSN, aby nemusela být páska lepena na stávající omítku? Nyní zateplení přesahuje cca 1 centimetrem rám okna, takže po vyjmutí starého a nasazení nového okna pro pásku patrně nebude prostor. Nechtěli bychom kvůli nalepené pásce znovu dělat omítku na ostění a nadpraží. Děkuji.

Rekonstrukce - dodatečné utěsnění připojovací spáry u špaletových oken

Michaela | 26. 9 2023 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, renovuji špaletová okna vyplněná vnitřní zděnou špaletou. U ostění a nadpraží jsem otloukla omítku a mezeru/připojovací spáru kolem rámu vyplnila nízkoexpanzní pěnou, bohužel jsem zapomněla nalepit pásku. Je možná nějaká jiná dodatečná izolace, pásku nemohu lepit z čelní strany rámu, protože by byla vidět a za něj už se nedostanu, protože je tam pěna (omítka musí být přibližně do úrovně rámu max cca 2 mm přes něj). Ještě prosím jak řešit detail napojení okna na omítku, aby to v tom místě nepraskalo a pokud by se dávala páska drží na ní poté malta? Moc děkuji.

Osazeni oken při rekonstrukci, OKAL

Marie | 26. 9 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Hezký den, řeším s firmou kotveni plastových oken při vsazení do dřevěného skeletu domu. Původní plán byl zachovat co nejvíce vnější i vnitřní otvor a pomoci vrutů našroubovat nové okno. Zvenku je obložení sidingem v plastu, uvnitř sadrokartony až k oknu. Prý by to bylo možné víceméně zachovat. Vzhledem k pnutí dreva mi doporucili na forarch v poradně spíše kotvy, což by asi znamenalo větší zásah do pláště i interiéru kvůli upevnění. Můžete prosím poradit jak to vyřešit? Dekuji!!!

Okna bez vnitřního parapetu

Tereza Slívová | 20. 9 2023 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, stehujeme se do nového bytu a všimla jsme si, že u oken nejsou vnitřní parapety. Byt je celý po rekonstrukci, ale okna jsou vsazená dovnitř bytu a zůstal jen venkovní parapet. Vnitřní parapet tam není a není tam ani žádný profil kam by se daly parapety dodělat. Jsem z toho nešťastná, protože mám spoustu květin a nemám je kam dát. Bohužel jsem si toho u prohlídky nevšimla a vůbec by mě nenapadlo, že je něco takového možné. Neodkážu ani řešení takového problému dohledat nikde na internetu. Existuje nějaká varianta, jak parapety k oknům dosadit? Děkuji

Předsazená montáž

Martin | 20. 9 2023 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, u rekonstrukce domu z plných cihel (45cm) přemýšlím o zateplení s provětranou fasádou. Čili předsazená montáž. Jak moc může být okno předsazené? Chtěl bych se dostat co nejvíce do roviny fasády, čili skoro žádný vnější parapet, je to možné?

Komprimační páska a exteriérová páska

Hynek | 15. 5 2023 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci bytu kde chceme tento rok osazovat nové okenní plastové výplně a až příští rok na podzim má dojít k zateplení celého domu. Rozhodli jsme se pro montáž okna do líce obvodového zdiva a tím pádem necháme přetáhnout rám okna částí tepelné izolace cca 6cm. Připojovací spáru v interiéru osadíme danou parotěsnou páskou, otázka je jak vyřešit exteriérovou část. Vzhledem k tomu, že mezi zateplením domu a výměnou oken je minimálně jeden rok musím provést uzavření připojovací spáry exteriérovou paropropustnou páskou a přetáhnout vrstvou cementového lepidla. Jakmile doje k zateplování, umístil bych mezi nově provedený izolant a rám okna komprimační pásku. To znamená že by spára byla uzavřena (zvenku) komprimační páska, exteriérová páska, tepelně izolační část spáry(PUR) a interiérová páska. Je to takto možné? Děkuji za odpověď

lepení pásek - různé materiály - správný postup

Andrea | 9. 5 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, provádíme rekonstrukci RD svépomocí, nová plastová okna jsou již namontována (firmou). U některých oken je rám (ostění) tvořeno více materiály (pálená cihla, porobeton, beton), zapravení nebylo před montáží oken provedeno a teď řešíme, jakým způsobem provést zapravení pro nalepení izolačních pásek. Zda udělat klasicky "špalety" jádrovou omítkou, na tuto nalepit pásky a následně provést štuk. Chtěla bych Vás požádat o radu, jak v tomto případě postupovat, aby izolační pásky plnily svou funkci. Děkuji a přeji hezký den, Andrea V.

Kotvení plastových oken

Daniel | 31. 3 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Moje otázka je k montáži, ke kotvení plastových oken. Chci se zeptat jakou montáž jako by jste doporučil, zda plastové okno zafixovat pomocí turbo-šroubů a nebo pomocí ocel. držáků (kotev)? Mám strach, že když dojde k montáži pomocí turbo-šroubů, tak dojde vrutem k provrtání rámu a jeho komor a tím se i zhorší izolační vlastnosti celého okna. Toto tvrzení mi však výrobce vyvrátil, že u použítí Turbošroubu se toto stát nemůže. Dále mi jde o to aby případně otevřené vchodové nebo francouzské dveře drželi zakotveny v mat. YTONG dobře. Montážní firma se přiklání k montáži pomocí turbošroubů, tak by mě ještě zajímal vás názor. Mockrát děkuji za odpověď.

TOPlist