Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Montáž plastových oken

ales macat | 13. 1 2010 | PVC

Dobry vecer muj dotaz mam drevostavbu a cast oken montovala stavebni firma a cast dodavatel oken ty jsou namontovany na ocelove pasky,kdezto stavebni firma je montovala skrz ram na turbo vruty a kazdy tvrdi ze je to spravne.Muzete poradit ktere to kotveni je prijatelnejsi.Nevadi ze jsou turbo vruty skrz ram?Nebude to mit vliv na zivotnost okenniho ramu kdyz je navrtan?Diky Macat

Plastová okna / utěsnění skla

Kocourek Milan | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, měl bych dotaz na tesnění kolem skel z vnější strany. Těsnění mezi rámem a sklem není celistvé, je jakoby napojované, jakoby ze dvou kusů. Přičemž tam tím vzniká malá mezera. Není možnost že mezi okno bude zatékat? Popřípadě i z vnitřní strany? Nemělo by těsnění (izolace) být celistvé?

Plastová okna / skla

M. Rehaková | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, při výměně oken za plastová okna byla původní instalace oken provedena se skly: izolační dvojsklo U=1,0 W/m2K, Argon s kováním celoobvodové SIEGENIA, mikro u OS (informace s faktury r. 2004). Nyní při výměně některých poškozených skel nám byla firmou dodána skla s označením U“1,1P4-16-P4 (jiné údaje nebyly poskytnuty), která se rosí při mrazivém počasí v rámci jednoho okna na dolním rámu při běžné vlhkosti bydlení nejméně o 1 cm výše v porovnání s původním sklem, při vaření se orosení zvětšuje víceplošně. Má vliv špatně umístěné sklo – vnější stranou do interiéru a případně chybným (menším) rozměrem skla a nerovnoměrným uchycení v rámu? Požadavek byl provést výměnu ve stejné kvalitě zboží i práce jako v r. 2004. Můžete mi prosím poradit, zda je vše v normě? Děkuji za odpověď.

TOPlist