Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Připojovací spára

Václav | 7. 7 2019 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, je vhodné použít extrudovaný polystyrén na vnitřní stranu ostění? Děkuji za odpověď.

Kotvení oken

Václav | 17. 6 2019 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, chystám se na výměnu oken a nevím, jak ukotvit okna do překladu nad oknem, který je z traverz. Děkuji za odpověď.

Rekonstrukce - připojovací spára

Soňa | 20. 5 2019 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, řeším výměnu oken na zděném RD (škvárobeton +cihly plné, r. 1988, okna dřevěná uprostřed kyvná). Ostění je rovné - omítka cca 2-3 cm. Hledám nejefektivnější řešení připojovací spáry. Z interiéru bych zvolila fólii TwinAktiv s perlinkou a páska by se zalepila do nového vnitřního ostění, které by nebylo třeba nijak předem upravovat do rovného povrchu. Jen očistit od omítek v požadované šířce. Z exteriéru by se spára zatmelila akrylovým tmelem (nevím jaký přesný rozdíl je mezi silikonem a tmelem? ) Venkovní spára je pak parotěsná? Mezeru mezi oknem a ostěním bych zapěnila 3d pěnou od Den Braven. Firmy na okna mi odpověděli, že do rekonstrukcí se to nedělá. Prý si lidé dům utěsňují a pak se diví že mají plísně. Ani jedna z pěti firem se nestaví k páskám do rekonstrukce kladně. Rozhoduji se mezi profili Schuco LivIng a Rehau Synego, kvůli celémi antracitovému probarvení okna. Děkuji za odpoveď

Připojovací spára

Milan | 14. 5 2019 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, můžu utěsnit připojovací spáru okna v interiéru jenom silikonem? Pokud ano, jakým. Děkuji

Paropropustná páska

Václav | 12. 5 2019 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, mám dotaz ohledně připojovací spáry oken. Všude se píše, že připojovací spára musí bát podle ČSN prováděna pomocí parotěsných a paropropustných pásek. Když se mění okna na starším baráku, kdy se okna zaměřují podle venkovního ostění, tudíž venkovní omítka přesahuje okno. Jak se potom dává venkovní páska? Ještě na žádném baráku, kromě novostaveb, jsem žádnou pásku neviděl. Je možnost použít expanzní pásku, která by měla nahrazovat fólie, ale tu firmy nepoužívají, hlavně kvůli ceně. Děkuji za odpověď

Rozdílné usazení dveří

Indi | 25. 4 2019 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Krásný den, chtěla bych Vás požádat o radu. Nechali jsme si od jedné firmy zaměřit, vyrobit a namontovat okna a dveře do novostavby. Požadovali po nás dorovnání oken do určených rozměrů. Tak jsme učinili. Nic víc po nás nepožadovali. Po usazení oken, fr.dveří a vchodových dveří jsme zjistili až po vylití podlahy, že každé dveře jsou usazeny jinak a při položení dlažby nám nepůjdou dvoje otevřít. Dodavatel se brání, že jsme měli mít zadaný vágrys. Stavíme svépomocí a nikdo po nás před montáží, ani v podmínkách, nic takového nepožadoval. V případě předělání po nás požaduje plnou úhradu, s čím samozřejmě nesouhlasím.

Výška dřevěného okna vs výška stavebního otvoru

Hana | 24. 4 2019 | Nezařazené / Nezaradené

Dobrý den, mám dotaz ohledně běžné praxe týkající se výšky stavebního otvoru a výšky dřevěných (euro) oken. Firma nám demontovala stará dřevěná okna (ne špaletová) a do vzniklého otvoru namontovala nová dřevěná euro okna. Poměry dělali oni. Když jsem já měřila stavební otvor před demontáží, výška byla 2100 mm a šířka 1100 mm. Nová okna mají šířku 1070 mm (čili 15 mm prostoru z obou stran, dá se pochopit), výška je však pouze 2050 mm. Mezi starým venkovním parapetem a spodkem okna vznikl skoro 5 centimetrový prostor vyplněný jen PU pěnou. Kotvy na spodní straně okna jsou zešikma a jen zhruba poslední centimetr a půl té kotvy se dotýká spodního ostění. Je toto běžná praxe, a nebo lépe, jsou toto správně namontovaná okna? Firma tvrdí, že se to tak dělá, že je třeba si rozdíl ve výšce dozdít. My jsme na rozpacích. Odborníci nejsme, ale viděli jsme np montáž plastových oken, kde okno více méně zapadlo do stavebního otvoru bez nutnosti cokoliv dozdívat. Prosím o radu. Jsem schopna poslat i fotku. Děkuji Hana

Překlady pro exteriérové žaluzie

| 29. 1 2019 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den. Kvůli exteriérovým žaluziím mám "uskočené" překlady nad okny o cca 8 cm dovnitř. Zde by měla přijít izolace (oněch cca 8 cm) a na ní AL kastlík (box) pro žaluzie, který bude schován ve fasádní izolaci (16 cm kamenná vlna). Je možné okna okna usadit (ukotvit páskovými kotvami) tak, aby byly ve vnější rovině zdiva? Nad horním rámem okna by totiž byla ona izolace pod kastlíky, nikoliv keramobetonový překlad. Může zde být izolace z kamenné vlny nebo musí být kvůli neprůvzdušnosti XPS? Jak by se tato část izolovala / utěsnila? Pokud by se použila 3D pěna + fólie (např. Illbruck TwinAktiv) kam by se v nadpraží přilepila exteriérová fólie, přímo na vlnu / XPS? Je případně možné použít komprimační pásku (např. Illbruck Trio+), pokud by nad rámem okna byla ona vlna? Musela by se nejdříve omítnout nebo jinak připravit? V projektové dokumentaci nemám tyto detaily řešené... Předem děkuji za odpověď.

parotěsné pásky

Vildomec Jiří | 28. 1 2019 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, již cca 10let mám namontována plastová okna s profilem veka Alphaline 90 s trojskly. Vnitřní ostění je provedeno s vápenocementovou omítkou a vyštukováno, plus malba. Šíře ostění je cca 35cm. Vnější fasáda a ostění je řešeno plastovým obkladem VINYL SIDING. Tento obklad plnil funkci spíše estetickou než-li tepelně izolační. Tento obklad se bude rušit a fasáda bude zateplena EPS polystyrenem. celkově se jedná o rekonstrukci starého domu Dotaz zní: jak nalepit parotěsnou pásku na vnitřní ostění pokud je již kolem rámu okna 1cm mezera k ostění (stará pur pěna zamazaná omítkou). Vnější ostění je nutné dorovnat omítkou, z důvodu řádného nalepení pásky. Doporučujete okna demontovat? A řádně nalepit pásky na rám okna z boční strany. Už s ohledem na PUR pěnu, která zřejmě po 10 letech ztratila svou izolační vlastnost. A jak vyřešit tu 1 cm mezeru k vnitřnímu ostění. Děkuji za Vaši pomoc.

tvrdá tepelná izolace

Jaroslav Marančák | 11. 1 2019 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, ve schématu umístění otvorové výplně v prostoru tepelné izolace za použití profilů 90mm je v detailu pro parapet na pozici 13 uvedeno: přířez tvrdé tepelné izolace. Chtěl jsem se zeptat na detaily jak je to myšleno, jestli se touto tvrdou izolací nahrazuje podkladní profil a jaké materiály konkrétně prakticky dají použít. Děkuji.

TOPlist