Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Okna a jejich ukotvení

Robert | 21. 3 2022 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, máme okna Schuco a nyní jsem zjistil, ze oknaři nám všechny okna nedali na tzv turbošrouby, tedy je žádným způsobem neukotvili do zdi. Pod okny jsou ve 2 či 3 místech pouze plastové podlozky. Proto bych se rád zeptal, zda montaznik nemá povinnost dle nějaké normy okna ukotvit i na šrouby, protože přeci jen jsou to velká a těžká okna a každým otevřením a zavřením se časem mohou vyskytnout problémy, jelikož montážní pěna se neda brát upevňovací prvek. Stačí tyto platově podlozky pod okny a nebo mohu požadovat doplnění o šrouby? Děkuji Vám

výrobní tolerance průhybu oken

Tomáš Novák | 18. 2 2022 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje norma, která určuje maximální povolený průhyb oken výrobci. Není nic nezvyklého, že obzvláště v zimních obdobích jsou plast-hliníková/dřevo-hliníková okna lehce prohlá. Někdy je však průhyb značný a je problém prvky namontovat. O to horší to je, pokud se montuje sestava z více okenních jednotek. Děkuji za odpověď S pozdravem Tomáš Novák

Výmena okien

Peter | 12. 10 2021 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Zajtra mi majú prísť vymeniť staré kastlove okná za nové drvohliníkové, montáž zároveň s vonkajšou hranou okna. Problém je že predstava montážnikov je iná ako moja. Aký spôsob by ste doporučili keď ostenie je brizolit a zateplenie vonkajšej fasády bude až niekedy na budúci rok. Vopred vďaka.

PUR pěna

PavlinaDoleželová | 12. 10 2021 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, reklamovali jsme u firmy montáž oken. Firma namontovala okno tak ze nebylo pravouhle (11mm na výšce okna 1500 mm). Po reklamaci montážníci PUR pěnu prořezali na trech stranách (svislé a horní vodorovná) a páčidlem srovnali a dopěnovali. Můj dotaz je jestli z technologickeho hlediska je toto správně, když pěnu z rámu ani ostění neodstranili jen doplili pěnu.

Parotěsné a paropropustné pásky -fólie

Pavel | 5. 10 2021 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, měním stará dřevěná okna ve starém domě a montážní firma mi tvrdí, že parotěsné a paropropustné pásky se dávají jen do novostaveb. Přitom všude na internetu mraky článků, které hovoří o těchto fóliích i při rekonstrukci. Kde je pravda, mám na nich trvat?

dodatečná montáž podkladního profilu pod vchodové dveře

Viktor Malec | 5. 10 2021 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, měl bych dotaz k možnosti dodatečné montáže podkladního profilu pod vchodové dveře. Máme nově namontované plastové vchodové dveře. Bohužel jsou bez podkladního profilu – pod dveřmi (resp. pod prahem dveří) je mezera 15cm – nyní jsou dveře (resp. rám dveří) podepřené cihlami a mezera vyplněná deskou XPS. Chtěli bychom pod dveře umístit nějaký finální podkladní profil, na kterém by dveře „stály“ a zároveň by tento profil dobře tepelně izoloval. Ideálně by tam byl podkladní profil z purenitu (podbetonování dveří je spíše nepreferovaná možnost). Byl by tam umístěn purenitový hranol (cca š. 8 x v. 15 x d. 100cm). Určité úskalí vidím v tom, že rám dveří nemá zespoda plnoplošně rovnou plochu (desku) – purenitový hranol by se nám na horní straně ale asi nepodařilo opracovat do takového tvaru, aby přesně zapadnul do spodní strany rámu dveří. Pravděpodobně rám dveří by ležel na rovné ploše purenitového hranolu (před usazením rámu na purenit na tento spoj můžeme ještě aplikovat PUR pěnu). Mé dotazy jsou: Jak lze dodatečně instalovat nějaký podkladní profil pod vchodové dveře (pokud je nechceme podbetonovat)? Lze tam dát purenitový hranol nebo XPS hranol (např. výše uvedeným způsobem)? Děkuji. Viktor Malec

Kotvící pásky

Nag | 5. 10 2021 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, Chci se zeptat, (mám novostavu a nyní proběhla montáž plastových oken Schuco) zda-li je správné kotvení okna pomocí kovových pásek-montážní kotvy ( údajně slouží proti výkyvu k sobě a od sebe). Okno mám kotvené na několika bodech a to většinou pouze jedním šroubem. Páska má 3 pozice k vyvrtání (z toho dvě jsou viditelné). Zda-li je toto uchycení kovové pásky dostačující nebo by mělo být na jedné pásce kotveno aspoň dvěma šrouby, kde tyto dva otvory čouhají z pod rámu ? děkuji Kuba

Zatekani

Marie | 5. 10 2021 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, dva měsíce po montáži oken jsme zjistili ,že pod francouzskými okny, které jsou na purenitu, zateka při deštích. Jak to prosím vyřešit? Moc děkuji.

Netěsnost oken u novostavby

Pavel | 5. 10 2021 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, v novostavbě, kde bydlíme od srpna jsem při snížení venkovní teploty zjistil, že pod okny táhne. Jedná se o prvky, které jsou až po zem - balkonové okna+dveře, vysoká francouzská okna. Tyto prvky jsou instalovány na purenitové desce a spára byla přelepena páskou . Lze cítit průvan na prstech - projevu se pouze ve spodních rozích oken. Tedy v rohu u podlahy a špalety. Špaleta i zem jsou výrazně a neobvykle prochladlé v těchto místech. Při vylévaní anhydridové podlahy došlo při jejím vysoušení k tomu že do oken výrazně zatlačila a okna se ve spodní části prohnuly - viditelná mezera od omítkové APU lišty - ca 2-4mm. Prosím o radu jak tuto netěsnost co nejméně invazivně odtstranit. Napadá mě třeba injektáž pěny atd. Moc děkuji!

Utesnění připojovací spáry

Michal | 19. 10 2020 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, rád bych se zeptal na možnosti utěsnění připojovací spáry - koupili jsme dům, kde jsou nainstalována plastova okna (cca 13 let stará), nicméně při jejich montáži byly použity pouze turbošrouby + pěna, jinak nebyla připojovací spára nijak ošetřena. V současné době řešíme výměnu dvouskel za hlukově izolační (bydlíme u silnice), nicméně část hluku prochází přes připojovací spáru a praskliny kolem rámů, čili toto potřebuji rovněž utesnit. Můj záměr je vyškrávat omítku a část pěny kolem rámů oken, vzniklou spáru utěsnit expanzní páskou illbruck (prosím o případné doporučení) a zbytek utěsnit vytmelit stavebním tmelem. Případně mne napadlo kolem exteriérové spáry upevnit lišty TR460. Pracovníci firmy, která mi bude měnit skla mi sdělili, že aby byla spára řádně zvukově izolovaná, je nutno vedle měkkého materiálu (páska), použít i tvrdší výplně (malta, flexibilní lepidlo...). Nicméně mne nenapadá v tomto směru, čím otvor vyplnit tak, aby materiál po ztuhnutí nepopraskal vlivem dilatace plastového rámu okna (případně naopak aby nepopraskal samotný rám). Předem díky za radu.

TOPlist