Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

To děláme celou dobu špatně?!

Karel Culek | 13. 1 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Vážení, okna montuju už pár let a používám pěnu. Chcete mi říct, že to je málo? Za celou dobu jsem neměl reklamaci na nějakou plíseň. Podle mě je to o dalších zbytečných nákladech, které musí zákazník zaplatit. Někdy to dokonce zákazníci chtějí grátis, tak je tam nakonec zase jen pěna.

Montáž na pěnu

Jan Hovorka | 13. 1 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, v těchto dnech mi firma montuje do mé novostavby okna a dveře a utěsnění spáry provádí montážní firma pěnou. Je to v pořádku ?

Fólie na okna

Petr Havranek | 13. 1 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, můžete mi poradit jestli je důležitější vnitřní nebo vnější fólie? Stavím nový dům a nevím, co je lepší nebo víc potřeba.

Plastové okno / montáž

M. Zaplatílková | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, prosím o sdělení normy, podle které se montují plastová okna, jedná se mi o montáž plast. Okna do staršího domu, kde je venkovní fasáda z břízolitu, kterou potřebujeme zachovat, firma nám namontovala okno, které má mezi venkovní špaletou na každé straně 2 cm vůli, tudíž volně prolítlo zkrz otvor a nemuselo se uvnitř vůbec nic přiseknout. Přípevňovací kování ohnuli aby bylo možné je uchytit do stěny, a vzniklé mezery zapěnili . Podle nás jde o špatné zaměření a okno by mělo alespoň z vnejší strany lícovat s venkovní omítkou, firma však tvrdí že je vše v normě, ale neříká ve které. Zatím jsem nikde neviděla, že by se okna po výměně musela zvenku dozdívat, vypadá to hrozně. Děkuji za Vaši odpověd , příp. o radu, jak máme dále postupovat.

Plastová za kastlová

Krásová Jitka | 13. 1 2010 | PVC

děkuji vám za odpověd ze dne 20.11.kde jste mně odpovídali na správné zazdění plastových oken po špaletových jelikož vaší odpovědi jako laik moc nerozumím prosím vás o vysvětlení pojmu exterielní vyzdění špalety tvárnicemi polys.tyto tvátnice by se musely nějakým způsobem vyzdít z venkovní strany jestli ano to by potom znamenalo po vybourání špaletových oken je¨šte neco vybourat z venku a dát tam ty tvárnice a pak teprve nejspíše druhý den namontovat okno nedovedu si to dost dobře představit jak se dá toto realizovat aniž by se porušila venkovní fasáda díky za podrobné vysvětlení krásová

Plastová okna / bytové prostory

petr Myslín | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, viděl jsem pořed černé ovce, dnes 17.12.2009 a zaujal mě Váš názor na okna od fy. Euro Jordán - že nejsou určena do bytových prostor. Jak taková to okna poznám, zda jsou nebo nejsou určena do bytových prostor a v čem se liší. A podle čeho poznat a vybrat si na trhu okna určená do bytových prostor? Děkuji za odpoveď. P.M.

Výběr plastového okna

Martina Špičková | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu při výběru plastových oken do novostavby s porothermu 44 Si,podlahové vytápění.Pořád o tom přemýšlím a nerada bych udělala chybu,mám nabídku na okna z profilu KBE 70mm stav.hl.,5 komor,dvojskla Ug=1,0W,středové těsnění a na okna z profilu Deceuninck Inoutic Prestige se stavební hloubkou 76mm, 6 komor a třemi tesněními (2 dorazové a 1 středové),dvojskla Ug=1,1W.Vím,že dnes jsou lepší profily,s lepší tepelnou izolací, ale vzhledem k tomu,že jsem se rozhodla dát do oken meziskelní mřížky 18mm, které prostup tepla zhoršují,tak se přikláním k volbě profilu KBE.Neudělám chybu?Děkuji za radu.

Montáž plastových oken

ales macat | 13. 1 2010 | PVC

Dobry vecer muj dotaz mam drevostavbu a cast oken montovala stavebni firma a cast dodavatel oken ty jsou namontovany na ocelove pasky,kdezto stavebni firma je montovala skrz ram na turbo vruty a kazdy tvrdi ze je to spravne.Muzete poradit ktere to kotveni je prijatelnejsi.Nevadi ze jsou turbo vruty skrz ram?Nebude to mit vliv na zivotnost okenniho ramu kdyz je navrtan?Diky Macat

Plastová okna / utěsnění skla

Kocourek Milan | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, měl bych dotaz na tesnění kolem skel z vnější strany. Těsnění mezi rámem a sklem není celistvé, je jakoby napojované, jakoby ze dvou kusů. Přičemž tam tím vzniká malá mezera. Není možnost že mezi okno bude zatékat? Popřípadě i z vnitřní strany? Nemělo by těsnění (izolace) být celistvé?

Plastová okna / skla

M. Rehaková | 13. 1 2010 | PVC

Dobrý den, při výměně oken za plastová okna byla původní instalace oken provedena se skly: izolační dvojsklo U=1,0 W/m2K, Argon s kováním celoobvodové SIEGENIA, mikro u OS (informace s faktury r. 2004). Nyní při výměně některých poškozených skel nám byla firmou dodána skla s označením U“1,1P4-16-P4 (jiné údaje nebyly poskytnuty), která se rosí při mrazivém počasí v rámci jednoho okna na dolním rámu při běžné vlhkosti bydlení nejméně o 1 cm výše v porovnání s původním sklem, při vaření se orosení zvětšuje víceplošně. Má vliv špatně umístěné sklo – vnější stranou do interiéru a případně chybným (menším) rozměrem skla a nerovnoměrným uchycení v rámu? Požadavek byl provést výměnu ve stejné kvalitě zboží i práce jako v r. 2004. Můžete mi prosím poradit, zda je vše v normě? Děkuji za odpověď.

TOPlist