Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Připojovací spára-Heluz

Zdeněk Štembera | 18. 3 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den,děkuji za zodpovězení mého dřívějšího dotazu.V části DETAILY mě chybí zobrazení svislého a vodorovného řezu obv.konstrukce zdiva pro klasické cihly Heluz STI 44 a STI 49 s polystyrénem v drážce a s nosným roletovým překladem Heluz bez vnějšího zateplení domu.Můžete doporučit vhodné,vyzkoušené materiály pro utěsnění rámu plastového okna uvnitř,ve středu a vně a plast.dveří specielně dole ve vazbě na podlahu a vnější beton.Byla to vynikající myšlenka otevřít tento portál.Děkuji

Montáž předsazených oken

Tomáš Hron | 4. 3 2010 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na podmínky připravenosti stavebního otvoru (vápenopískové přesné tvárnice) pro předsazenou montáž dřevěných eurooken na kotvy a pro následné utěsnění. Dále bych se chtěl zeptat na způsob ukotvení předsazených vchodových dveří s hliníkovým prahem.

Páska Twinaktiv

Lukáš Lamla | 24. 2 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, Sulko nám doporučilo použít při instalaci oken pásku Twinaktiv jak uvnitř, tak venku. Jenže bojím se UV odolnosti této pásky jen 2 měsíce, protože zateplení budeme provádět až během roku, takže páska může být nezakryta klidně i 4-6 měsíců - bude to problém nebo je lepší použít venku jiný materiál? Nebo nějak tuto pásku Twinaktiv zvenku dočasně zakrýt a tím ochránit před UV zářením? To asi ale nebude zrovna moc ekonomické... Díky!

Montáž plastových oken

Zdeněk Štembera | 16. 2 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

V novostavbě budou použita plastová okna. Požaduji na firmě jejich montáž a zakotvení pomocí kotev a ne provrtání rámu, protože okno nemůže ve všech smětech dilatovat. Je to správné? Znáte odkaz na ČSN? Je podle nové normy ČSN 746077-2 povinnost dodavatele(montážníka) použít parotěsnou fólii mezi vnitřním rámem okna a ostěním? Děkuji za odpověď.

Podložení balkonových oken

Lada | 8. 2 2010 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak správně provést vyplnění mezi hrobou podlahou a spodní hranou balkonového okna z hlediska tepelných mostů a pevnosti uložení. Stavba je cihlová (broušené cihly 44 cm). Balkonové okno bude osazeno o 16 cm výše(čistá podlaha) než je nynější výška hrubé podlahy, nejprve jsem uvažoval o vyplnění této mezery XPS tvrzeným polystyreném, balkonové okno je ale potřeba kotvit i na spodní hraně což by v tomto případě nebylo možné. Cihlové (děrované)bloky nejsou také tím vhodným řešením, uvažoval jsem o Ytongu, ale je to jiný materiál než obvodové zdivo, případně vybetonování do potřebné výšky s obložením izolací z vnější a vnitřní strany. Snažil jsem se najít nějaké rady na webu, ale zatím neúspěšně. Děkuji předem za radu. Lada

Plíseň v bytě

| 8. 2 2010 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Při větších mrazech se nám v panel.domě nadměrně rosí okna,nad nimi se objevuje plíseň.Jsou zadělané cca 4cm šířkou pěny-není možné, že pěna promrzá a tím byt nadměrně vlhne?(zároveň se vydroluje a praská).V bytě nemáme mnoho květin,nesušíme prádlo,"jen bydlíme".

Ostění špaletových oken

Krásová Jitka | 28. 1 2010 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

dobrý den jelikož mi má přijít 2.2.2010 firma měnit v rodinném domku okna nynější okna mám špaletová mám k vám dotaz.venkovní teplota se má pohybovat okolo -2až-5st.vím že polyuretanové pěny se dají na zapěnění použít ale nevím jak v těchto dnech a čím vyzdít a případně slepit ostění když co je mi známo jsou všechny pepidla a štuky použitelné ředěné vodou nebude to vadit a nebude to mit vliv případně později na tvorbu plísně a ještě mám jednu prosbu protože vím že při zazdívání stávajícich oken se používaly úlomky cihel je více než pravděpodobné že se nětreré tyto úlomky při domontáži oken uvolní a já nevím jak tyto chybějící kousky nahradit aby vznikla rovinka okna budeme zazdívat své pomocí .proto se na to ptám máme v úmyslu nejprve chybející kousky nahradit polystyrenem a na něj pak dolepit v odpovídající síle ytonky nebo jsme počítali s druhou varientou že všechny zbylé kousky vytlučeme až na překlad a pak by se krásně daly lepit ytonky ale mame strach aby jsme přitom nerozbily nová okna proto mám k vám prosbu jakým způsobem se to dá udělat baypečně díky za odpověd krásová j.

Montáž oken do materiálu Ytong

klimeš | 25. 1 2010 | Nezařazené / Nezaradené

Dobrý den.Obracím se tedy na Vás s dotazem ohledně technického řešení upevnění oken VEKA do zdícího materiálu Ytong Lambda. Problém jsem konzultoval již v několika montážních firmách, nicméně nikde jsme nedostal stoprocentní odpověď. Jedni tvrdí, že plně dostačuje uchycení pomocí turbošroubů. O tom však silně pochybuji, vzhledem k nízké pevnosti plynosilikátu. Sám mám z proběhu stavby zkušenost, že šrouby v ytongu nedrží vůbec a dají se snadno vytáhnout rukou. Další radí uchycení pomocí kovových "kotev" a ty pomocí šroubů s hmoždinkami. Nicméně i zde mám jisté pochybnosti. Jedná se totiž o profily Alphaline 90 s trojskly - tedy poměrně těžké profily. Ani vhodné hmoždinky nebyly firmami navrženy shodně. Jedni navrhovali hmoždinky zkrutné, jiní kovové. Na intrnetu jsem pochopitelně narazil na mnoho podobných debat, nicméně ani zde nepadlo konečné řešení. Navrhovali se jak chemické hmoždinky, tak jakési uchycení skrz rám jako turbošrouby, ale s dlouhými hmoždinkami. Existuje tedy správná metoda osazení oken do ytongu? Jde o novostavbu z materiálu Ytong Lambda. Popřípadě jestli existuje technická studie řešení tohoto problému.

Teploty při montaži

Lopotová | 25. 1 2010 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, prosím,mohl by mi někdo poradit, náš panelový dům prochází revitalizací a při těchto upravách mi budou montovat nová plastová okna a vyřezávat v panelu jestě dvoje balkonové dveře. Nezdá se mi, že to chtéjí montovat při nynějších teplotách -20st C. Technik tvrdil, že to nemá vliv. Do jakých venkovních teplot to lze provádět aby práce a vysledná práce byla kvalitní?? Děkuji LOPOTOVÁ

Utěsnění rámu

Milan Doležal | 19. 1 2010 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, rád bych se zeptal na předsazenou montáž plastových oken. Původně jsem takto chtěl montovat eurookna, ale cenový rozdíl mezi euro a plastovými je větší než jsem čekal. Vybral jsem si okna z profilu Geneo - stavební hloubka 86mm. Zdivo je broušená cihla 30cm a izolace bude z ulice Ytong Multipor ca 16-18cm a do dvora minerální vata 20cm v dřevěném roštu, zaklopená prkny. Mám k dispozici pár trámků z tvrdého dřeva, ze kterých bych udělal předsazené rámy. Moje představa je , že bych mezi tento dřevěný rám a líc stěny použil illmod trio a něco obdobného i mezi dřevěný rám a okno, ale nenašel jsem kompresní pásku takovéto šířky. Je při tomto řešení nutné těsnit nějak dokonale spáru mezi tímto rámem a tepelnou izolací? Tato izolace má sama o sobě nízký difuzní odpor, taže si myslím, že nemá smysl to těsnit parotěsně, jenom bych potom udělal vodotěsný spoj na styčné ploše mezi plastovým rámem okna a touto tepelnou izolací, aby tam nemohlo zatíkat. Pokud mě pošlete nějaký kontaktní e-mail, tak Vám můžu načrtnout, jak si to asi představuji, nevím jestli jsem to napsal srozumitelně. Předem mnohokrát děkuji za Váš názor. Milan Doležal

TOPlist